TOKİ’ye 65 binden fazla ‘Sosyal konut’ sorusu!

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ayrıntıları paylaşılan ve tartışmaların odağı haline gelen “İlk Meskenim Birinci İş Yerim” kampanyasının müracaatları 14 Eylül’de başladı. Projeye yönelik, konutların inşasını yapacak TOKİ’nin davet merkezi ve toplumsal medya hesaplarına yurttaşlar tarafından 67 bin 777 soru iletildi. TOKİ tarafından soruların 61 bin 254’ünün yanıtlandığı açıklandı.

EN ÇOK ‘KONUT TİPİ’ MERAK EDİLDİ

Kuruma projeyle ilgili en çok sorulan soruların başında “Başvuru evresinde konut tipinin seçilip seçilemeyeceğine” ait olanlar yer aldı. Vatandaşlar, bu husustaki soruları üzerine konut tipi ayrımı olmadan proje bazında müracaat yapılabileceği bilgisini edindi.

50.000/100.000 Konut Projesi kurasında hak sahibi olduğu konut satış kontratını imzalamayanların yeni projeye başvurma imkanı olup olmadığına yönelik sorular ise ikinci sırayı oluşturdu.

Hane halkı tarafından şartların uyması durumunda iki başka kişinin başvurup başvuramayacağı, vekaletname ile müracaat yapılıp yapılamayacağı ve hisseli tapusu olanların kampanyaya başvurmasında pürüz olup olmadığı da en çok sorulan sorular ortasında yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir