Satrançta İkinci Kez “Büyük Usta” Normunu Alan 14 Yaşındaki Ediz Gürel Tarihi Başarılara İmza Atıyor

Satrançtaki genç yeteneğimiz, 14 yaşındaki ‘Uluslararası usta’ (IM) Ediz Gürel, Azerbaycan’da yapılacak olan Dünya Kupası’nda oynamaya hak kazandı. İkinci defa ‘Büyük usta’ (GM) normunu almayı başaran Ediz Gürel ülkemizin yetiştirdiği en genç GM olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

2023 Avrupa Kişisel Satranç Şampiyonası’na 14 yaşındaki Ediz Gürel damga vurdu. 379’u unvanlı olmak üzere 497 sportmen katıldığı turnuvayı 8 puanla tamamlayan Gürel, ikinci kere GM normu almayı başardı.

14 yaşındaki genç sportmen, bir GM normu daha almayı başarırsa satranç sporundaki en büyük unvan olan GM unvanı almaya hak kazanacak

Ülkemizin yetiştirdiği en genç Büyük Usta unvanlı sportmeni olmaya çok az kalan Ediz Gürel’in potansiyeli çok yüksek görülüyor.

Satranç otoriterilerinizin süperstar olarak tanımladığı Ediz Gürel, Azerbaycan’da düzenlenecek Dünya Kupası’nda yer alarak GM unvanı almaya çalışacak.

2023 vrupa Ferdî Satranç Şampiyonası’nda 8 puan alarak birincinin sadece yarım puan gerisinde turnuvayı tamamlayan Ediz Gürel’in gelecekte ismi sık sık duyacağız.

Genç atletimize toplumsal medyadan gelen takviye bildirilerine birlikte bakalım?

?

?

?

?

?

Tebrikler sana Ediz Gürel! Bu güç seyahatte daima yanındayız!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir