Reddedildi, hayatı değişti… İntikam için onlarca kilogram verdi

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Florida’da yalnız yaşayan Heather Floda, hiç deneyim etmediği “aşkı” bulmak için çevrimiçi flört uygulamalarında gezinmeye başladı. Karşılaştığında çok heyecanlandığı o adamın, hayatını sonsuza den değiştireceğinden bir haber buluşmaya giden Floda, gözyaşlarına boğulduğu o acı tecrübeyi ve sonrasındaki değişimini Newsweek’e anlattı.

Newsweek’te yer alan habere nazaran, Floda internette tanıştıktan sonra flörtüyle buluşmayı dört gözle bekliyordu, fakat müsabakalarından yalnızca birkaç dakika sonra aşağılanmış hissederek oradan ayrıldı. Floda, flört ettiği adamın büyük vücut bayanlardan hoşlanmadığını söylemesinin akabinde konuta dönüş yolunda gözyaşlarına boğulduğunu ve “histerik” bir biçimde ağladığını söyledi.

Adamın yaptığı bu yorum o vakitler 159 kilogram olan Floda için yenilir yutulur olmasa da bir daha asla fast food yememeye yemin ettiği için hakikat tarafta atılmış bir adıma da vesile oldu.

Şimdi ise o olaydan 4 yıl sonra Floda makûs alışkanlıklarıyla büsbütün vedalaştı ve artık 87 kilogram.

“Utanmış, huzursuz ve üzgün hissediyordum”

Yaşadıklarını anlatan Floda, “Sonunda bu adamla yüz yüze tanıştığımda, gördüklerinden hoşlanmadı. Bana kibarca benim ölçülerimdeki kızlarla ilgilenmediğini söyledi. Otomobilime bindim ve gözyaşlarına boğuldum. Konuta dönerken yol boyunca ağladığımı hatırlıyorum. Utanmış, huzursuz ve üzgün hissediyordum. Sonraki gün hayatımı toparlamaya karar verdim. 21 yaşındaydım ve hiç erkek arkadaşım olmamıştı. Aşkı yaşamak istiyordum” dedi.

Floda bu olumsuz tecrübesi olumluya çevirdi ve yürümeye başladı. Ayrıyeten dışarıdan yemek sipariş etmeyi bıraktı ve yıllardır ertelediği şeyi yani, yemek yapmayı öğrendi.

Eskiden günde 4.000 kalori tükettiğini söyleyen Floda’nın eski ve yeni alışkanlık listesi ise şöyle:

Heather Floda’nın Kilo Vermeden Evvelki Tipik Bir Günü

Kahvaltı: McDonald’s – sufle, sosisli yumurta ve peynirli McGrill ve büyük uzunluk bir kola içeren uzun kahvaltı

Öğle yemeği: Meksika yemeği paket servisi – ekstra tortillalı tavuk fajitas, büyük uzunluk peynir sosu ve guacamole, ekstra cips, dört peynirli enchilada

Akşam yemeği: Aile uzunluğu dondurulmuş lazanya

Atıştırmalıklar: Bir paket Oreo, aile uzunluğu Doritos

Heather Floda’nın Şimdiki Tipik Bir Günü

Kahvaltı: 1 fincan yumurta beyazı, meyve, yağsız yoğurt

Öğle Yemeği: Tavuklu esmer pirinç yahut patates

Akşam Yemeği: Tavuk, brokoli ve sade makarna

Atıştırmalıklar: Düşük kalorili dondurma yahut bir mandalina

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir