Jorge Jesus’tan çok ağır açıklama: Ligin gerçekliği yok, maçlar masada kazanılıyor

UEFA Avrupa Ligi Son 16 Tipi’nde Sevilla’ya birinci maçta 2-0 mağlup olan, Kadıköy’de 1-0 kazanan Fenerbahçe, Avrupa defterini kapattı. Jorge Jesus, maçın akabinde hiç unutulmayacak açıklamalar yaptı.

“MASA BAŞINDA KAZANILIYOR”

Fenerbahçe’nin Portekizli hocası Jorge Jesus, Muhteşem Lig’in sportif gerçekliği olmadığını ve maçların basa başında kazanıldığını söyledi.

İşte Jesus’un açıklamaları:

“SÜPER LİG’İN GERÇEKLİĞİ YOK”

“Fenerbahçe, birkaç yıldır kupa kazanamıyor, taraftarları anlıyorum fakat taraftarların da durumu anlaması gerekiyor. Bu kadro, bugüne kadar 3 kulvarda da yoluna devam ediyordu. Avrupa Ligi’ni kazanma ihtimalimiz yoktu, çok güçlü kadrolar vardı lakin son 16’ya kalmayı hak ettik. Çeyrek finale kalmayı da hak etmiştik aslında. Bizim büyük maksadımız, şampiyon olmak. Tepeyi tekrar alabileceğimize inanıyoruz. Fakat, bu ligin sportif manada bir gerçekliği yok saha içerisinde. Ligi kim kazanırsa kazansın bunu söylüyorum. Maçlar alanda kazanılmalı.”

“İLK 4 GRUP PLAY-OFF OYNAMALI”

“Bence birinci 4 kadronun Play-Off oynaması gerekiyor. “Bu benim fikrim. Maçların masa başında değil, alanda kazanılması gerekiyor. Ülkenin yaşadığı trajedi, futbolun önünde. Biz tekrardan tepe için elimizden geleni yapacağız. Türkiye Kupası’nı da hedefliyoruz.”

“LİGİ KİM KAZANIRSA KAZANSIN MAÇLAR ALANDA KAZANILMIYOR”

“İki tane devam ettiğimiz yarış var. Hala inanıyoruz şampiyonluğa. Kupada da final oynayacağımıza ve kazanacağımıza inanıyoruz. Bu ligin sportif gerçekliği yok. Bu ligde maçlar sahada kazanılmıyor. Ligi kim kazanırsa kazansın bunu söylüyorum.”

“SEVILLA’DAN DAHA İYİYDİK”

“İlk oynadığımız maçta birinci yarıda üstün olan taraf bizdik, ikinci yarıda üstün olan onlardı. Bu sebeple 2 gol attılar. Bugün içinse Sampaoli’nin kelamlarına katılmıyorum. 2 yarıda da üstün olan taraf bizdik. Birinci yarıda onlardan çok çok daha fazla üstündük. İkinci yarıda, birinci yarıdaki kadar olmasa da tekrar onlardan daha güzel olan taraf bizdik. Şutları bile yok, konumları yok. İstatistiklere bakmak bile kâfi. Biz 15 şut atmışız, Sevilla 3. Yüzde 65 topa sahip olmuşuz. Kimin daha uygun olduğu aşikâr. Bugün konumlara giren bizdik. Sampaoli’yi de anlıyorum. 4 yarı boyunca Sevilla berbattı diyemez, zira Sevilla’nın hocası kendisi. Bana nazaran, 4 devrenin 3’ünde biz yeterliydik ancak tipi atlayan Sevilla oldu.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir