İYİ Partili Kavuncu’yu yumruklayan saldırganın cezası belli oldu

İYİ Parti İstanbul Vilayet Lideri Buğra Kavuncu, bir yayına katılmak için gittiği Halk TV stüdyolarından ayrıldığı sırada Sinan Oral’ın yumruklu saldırısına uğramıştı.

Oral, Bakırköy’deki binadan çıktığı sırada Kavuncu’nun yanına gelip ‘Bir şey sorabilir miyim?’ demiş akabinde da yumruk atıp olay yerinden kaçmıştı. Saldırgan Oral hakkında “basit yaralama” hatasından 4 aydan 1 yıla kadar mahpusla cezalandırılması istemiyle dava açılmıştı.

“PİŞMANIM” DEDİ

Oral, savunmasında “Ümit Özdağ’ın Buğra Kavuncu’nun FETÖ’cü olduğuna dair toplumsal medyada paylaşımları vardı, bunları görünce o anlık sonla tokat attım, pişmanım” dedi.

Mahkeme Kavuncu’ya sokak ortasında saldıran Sinan Oral’a bin 500 TL para cezası verdi.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede müşteki Buğra Kavuncu’nun 20 Ağustos 2021’de saat 14.00 sıralarında özel bir televizyon kanalının Bakırköy stüdyosunda programa katıldığı, program sonrasında cadde üzerinde şahitler ile sohbet ettiği, bu sırada kendisini toplumsal medya ve faal siyasette bulunuyor olması nedeniyle tanımakta olan şüphelinin müştekiye yönelerek rastgele bir şey söylemeden yumruk attığı ve olay yerinden uzaklaştığı belirtilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir