Fatih Erbakan: Üç bakanlık dış güçlerin vesayeti altında

Yeniden Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan, 14 Mayıs’ta yapılacak olan milletvekili ve cumhurbaşkanlığı seçim çalışmaları kapsamında Bilecik’e ziyarette bulundu.

DHA’nın aktardığına göre Yine Refah Partisi’nin seçimlerde değerli aktörlerden biri olacağını belirten Erbakan şunları söyledi:

“Hepinizin bildiği gibi Yeniden Refah Partisi kısa müddette çok büyük uzaklık kat etti. Bütün bu süratli gelişmesi ve bir de üzerine yapan muhalefet anlayışı yalnızca eleştiren değil tahlili de ortaya koyan siyaset anlayışı, siyasete nezaket getiren yaklaşımı milletimizin teveccühüne layık olmasına sebep oldu. Çok kısa müddet içerisinde Tekrar Refah Partimiz Türkiye siyasetinin değerli aktörlerinden bir tanesi haline geldi ve bu 14 Mayıs seçimleri öncesinde de seçim sonucunda belirleyici olacak anahtar bir parti pozisyonuna geldi.”

4-6 YAŞ KURAN KURSLARINI SAVUNDU

Çocukların Kuran kursuna gönderilmesini savunan Erbakan, “’4-6 yaş ortasındaki bir çocuğa Kuran öğretmek çağ dışılıktır, Taliban zihniyetidir’ Kim diyor bunu? CHP diyor, 7’li masanın baş aktörü. 7’li masanın Cumhurbaşkanı adayına soruyorlar. ‘LGBT, Türk aile yapısına ziyan verir mi’ diyorlar. ‘Ne münasebet neden versin’ diyor. İnternetten görüntüsünü açıp seyredebilirsiniz” sözlerini kullandı.

3 BAKANLIK VESAYET ALTINDA

Erbakan, kelamlarının devamında, AKP’nin elinde olan 3 bakanlığın ‘dış güçlerin’ vesayeti altında olduğunu söyledi. Fatih Erbakan’ın sözleri şöyle:

“İnşallah Tarım Bakanlığımızı, Bill Gates Vakfı’nın tasallutundan kurtulması için, Sıhhat Bakanlığımızın Dünya Sıhhat Örgütü’nün vesayetinden kurtulması için, Ulusal Eğitim Bakanlığımızın Amerikan Fulbridge Komitesinin vesayetinden kurtulması için gerekli çabayı Meclis’te çok daha tesirli bir biçimde yapacağız. AK Parti ile imzalamış olduğumuz mutabakattaki hususların uygulanmasının takipçisi olacağız. Her konuşmamızda tabir ettiğimiz üzere mağduriyetlerin giderilmesi için uğraşacağız” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir