Erdoğan, CHP liderinin iddialarına tepkisini sürdürdü: İftiranın hesabı elbette sorulacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun uyuşturucu iddialarına sert çıkarak reaksiyonunu “Vicdansıza bak, bu ne akıl ya, sen kendinde misin? Bu iftiranın hesabını elbette hukuk önünde soracağız” tabirleriyle sürdürdü. Erdoğan partisinin küme toplantısında özetle şunları söyledi:

HAMBURGER ÇEŞİTLERİ: Cumhur İttifakı olarak Türkiye Yüzyılı’nı planlarken CHP ve yoldaşlarının nelerle uğraştığını takip ediyorsunuz. Her biri başka bir mutfak kültürü olan vilayetlerimizi ziyaret etmek, vatandaşın sofrasına oturmak varken utanmadan sıkılmadan 10 bin kilometre öteye sırayla hamburger tipleri düzenliyorlar. Bilmiyorum İngiltere’nin hamburgeri Amerika’dan daha mı yeterli, artık bir de oraya gidecek galiba. Akabinde Almanya’ya gidecek. 

SIKIYSA BAŞÖRTÜLÜ ADAY KOY: Uğruna ömrümüzü verip kendilerine karşın tahlile kavuşturduğumuz başörtüsü konusunu, kabuk bağlamış yaraları deşme değerine bir gece yarısı tekrar gündeme taşıdılar. Bu aralar başörtülü hanım kardeşlerimize maşallah rozet takma yarışına girdi. Önümüzdeki seçimlerde başörtülü aday da çıkarırlarsa şaşmayın. Bugüne kadar niçin yoktular? Zira onların cibilliyetinde bu yok. Bay Kemal sıkıysa önümüzdeki seçimde haydi bakalım başörtülü adayları koy. Bak HADEP koydu bir tane. Haydi sen de koy görelim. Geçmişteki ağababalarınız Meclis’ten başörtülü kızlarımızı kovdular. Kimi? Seçilmişi. Siz onu yaptınız lakin biz Meclisimize elhamdülillah başörtülü kızlarımızı koymak suretiyle size ders verdik. Arkadaşlarımız anayasa değişikliği teklifimizi MHP ve Meclis’te kümesi bulunan öteki partilerle görüşmeye başlıyorlar. Ardından teklifimize kesin halini verip Meclis’e sunacağız. Teklif görüşmeleri başlayınca kimin demokrasiden, özgürlüklerden ve aileden, kimin de faşizmden ve sapkınlıktan yana olduğu görülecektir.

HALKOYLAMASINA HAZIRIZ: Teklifimizin geniş bir mutabakatla geçmesini ümit ediyoruz. Şayet bu türlü bir tablo oluşmazsa bir teklifim var: Halk oylaması dahil başka adımları atmaya AK Parti olarak hazırız.

SENİN DE BAŞIN KEDERDE: Bu (Kılıçdaroğlu) zatın evvelki gün bizi, bakanımızı ve emniyet teşkilâtımızın tamamını uyuşturucu satıcıları ile tıpkı cümle içinde kullanarak sergilediği kepazelik, artık tüm hudutların aşılması manasına gelmektedir. Kendisinin siyasetin değil, tıp ilminin konusu olduğu tespitimi doğrulayan bu iftiranın hesabını elbette hukuk önünde soracağız. Kolluk güçlerimizin kahraman mensuplarının haklarını korumak da boynumuzun borcudur. Adam ne diyor? Cari açığımızı uyuşturucu satışı ile kapatıyormuşuz. Vicdansıza bak ya, bu ne akıl ya, ya sen kendinde misin? Kimyevi bir uyuşturucu olan metamfetamin, bunu pek yeterli biliyormuşsun galiba o denli bir şeyler duydum… Bu bela ile dünyanın tamamının başı kederde. Fakat biliyorum ki senin de başın kederde.

‘Dünya da faiz indirmeye başlayacak’

Erdoğan, “BM’den memleketler arası kuruluşlara ve ekonomistlere varıncaya kadar birçok kurum, şahıs ve kuruluş bizim enflasyon ve faiz ortasında kurduğumuz sebep sonuç münasebetine hak veriyor. Yılbaşından sonra göreceksiniz. Biz nasıl düşürüyorsak dünyada da faizi indirmeye başlayacaklar” dedi. Erdoğan, ayrıyeten “Çiftçiye mazot ve gübre destekleme sistemini değiştirdik. Hububat üreten çiftçilerimize 2022 periyoduna ilişkin mazot ve gübre dayanaklarını 2023 Mart ayı yerine bu yıl içinde ödeyeceğiz. Sayısı bin 335’e ulaşan kooperatif marketlerimizin sayısını 2 binin üzerine çıkartacağız. Ayrıyeten birinci etapta 6 kentimizde 250 noktada uygulamaya başlayacağımız koop-bakkal projemizle de vatandaşlarımıza temel tüketim hususlarını ulaştıracağız” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir